Desing :Last Song(by lulu)
Webmiss:Lulu
Blog:devilss.blog.cz
Pixelky:
Pixelka týdne:
:ham
Píseň týdne:

AKCE:

Tady
je 2.kolo SONSong!!

Lucka Bílá

8. ledna 2008 v 17:33 | Devilss |  Celebrity :-*
ŽIVOTOPIS:
Naše devítinásobná Zlatá slavice, pravým jménem Hanka Zaňáková, se narodila 7. dubna 1966 v Otvovicích ve znamení berana. Má staršího bratra Karla. Zpěv studovala v LŠU. V dospívání zpívala s různými kapelami, např. Arakain nebo Rock-Automat. Do povědomí veřejnosti se dostala se svojí první písničkou Neposlušné tenisky. V roce 1988 vydala první LP desku. Zpívala po zábavách většinou jen pokleslý pop.
V roce 1988 se poprvé objevila u dveří bytu Ondřeje Soukupa a zeptala se: "Hele, nemáš rum?" Od té doby se všechno měnilo k lepšímu. Ondřej se svojí manželkou Gábinou Osvaldovou jí v roce 1992 napsali album MissAriel, které na cenách Grammy získalo pět ze sedmi možných. Následovaly filmy (Pražákům, těm je hej, Princezna ze mlejna), muzikály Zahrada rajských potěšení (dílo Ondry a Gábiny), Krysař (Daniel Landa). Seznámila se s ředitelem divadla TaFantastika Petrem Kratochvílem, se kterým se jí v roce 1995 narodil syn Filip.
V roce 1994 následovala druhá deska nazvaná jednoduše Lucie Bílá a písničky padnou Lucce na tělo. Rok 1997 - muzikál Dracula, 1998 album Hvězdy jako hvězdy a autobiografická kniha Teď už to vím, 1999 album Úplně nahá - to je jediné album, které jí nenapsal její věrný tvůrčí tým Soukup-Osvaldová. V televizi měla dlouhou dobu vlastní úspěšný pořad Lucie na bílo, který se natáčel v divadle TaFantastika.
V roce 2000 přišel Ondra s Gábinou s novým muzikálem Johanka z Arku a Lucka získala za velmi přesvědčivou roli Johanky cenu Thálie. Vdala se za pozounistu Stanislava Penka, ale manželství bylo po roce rozvedeno. Rok 2003 jí konečně přinesl trochu štěstí. Začali v TaFantastice zkoušet magický muzikál Excalibur s magickou hudbou Michala Pavlíčka, kde potkala svého nynějšího manžela, o 14 let mladšího Václava Bártu, který je vyučen řezníkem. Excalibur se stále hraje a má nevídaný úspěch. Lucka v něm střídavě ztvárňuje dvě role - královnu Ginevru a čarodějnici Morganu. Ve stejném roce vydala svoje zatím poslední album Jampadampa a s Petrem Kratochvílem se stala spolumajitelkou divadla TaFantastika.
Přišel další muzikál Láska je láska, což je vlastně celé o Lucce s jejími písničkami z doby celé její kariéry. "Tenhle muzikál jsem psal třináct let", vtipkoval Ondřej Soukup v rozhovoru pro jeden časopis. 14. 10. 2005 měl premiéru muzikál Elixír života (opět od dvojice Soukup-Osvaldová), který pojednává o životě dr. Maxe Wolfa, který se svojí pomocnicí objevil enzymy a léčil řadu známých osobností, mezi které patřila např. i Marilyn Monroe.
V dubnu oslavila Lucka svoje 40. narozky v TaFantastice, kam pozvala spoustu přátel a zároveň pokřtila nové dvd Koncert z ledna. 7. dubna odpoledne si v italském Miláně vzala Vaška Bártu. Všechno muselo proběhnout v tajnosti, dlouho Lucka vystupovala pod jménem Alena Nováková. Na dálku si adoptovala dvě malé holčičky, ale s Vendou se dál snaží o vlastní, aby se konečně druhý prázdný dětský pokoj v nové otvovické vile zaplnil.
FOTKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama